Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular » Windows 8 işletim sisteminin özellikleri nelerdir?

Windows 8 işletim sisteminin özellikleri nelerdir?

 

Windows 8 işletim sistemi tablet PC çağında yaşadığımız günümüzde bu açığı kapatmaya yönelik oluşturulmuş bir sistemdir. Microsoft'un Apple'ın ve Google'ın ardından üçüncü olarak tablet piyasasına girmesi mutlaka bir dezavantaj yaratacaktır, ancak test sürümünde incelediğimiz kadarıyla oldukça tutulacağı da aşikardır.

Windows 8 işletim sistemi, Windows 7 ile gelen Metro UI, yani Metro Arayüz yapısını kullanarak kullanıcılarla etkileşimi maksimuma çıkartmaktadır. Tablet bilgisayarlarda parmak, mouse'lu bilgisayarlarda imleçle yönetilen işletim sisteminin bilgisayar düğmesine basıldıktan sonra ortalama açılma süresi 8 saniyeye kadar indirilmiş durumdadır.

Bu aşamada Windows 8 yüklenirken sistem süreçlerinin ayrıca yüklenme süreleri kısaltılmış. Metro arayüzü yüklendikten sonra bir uygulamanın açılması anında denebilecek şekilde kısa sürüyor. Usb 3.0 desteği sağlayan windows 8, kullanım olarak seri ve tatminkar hızlarda bir deneyim sağlıyor.

Piyasaya Android işletim sistemi ile giren Samsung'un, Windows 8 kullanan tabletler de üretileceği söyleniyor.Adı Soyadı:
E-Mail:
Konu:
Mesajınız:
 


Kategori: Microsoft | Etiketler: windows 8, windows 8 işletim sistemi yükleme, windows 8 özellikler, windows 8 upgrade, windows 8 update, windows 8 fiyatları, windows 8 test, windows 8 işletim sistemi

Sorulara geri dön
KategorilerDestek

Bize Ulaşın

İnfografik

Haberler

Dalgakıran Kompresör Yeni SEO Danışmanı Era Sistem Oldu

Dalgakıran Kompresör Yeni SEO Danışmanı Era Sistem Oldu
Türkiye'nin en önemli kompresör üreticilerinden Dalgakıran Kompresör Makina San. ve… >>

 
Haber Egeli

Haber Egeli'nin SEO ve Sosyal Medya Danışmanlığı
Ege'nin yerel haber portallarından Haber Egeli sitesi için Era Sistem… >>

 

Bütün Haberler