Aevision DVR Kayıt Cihazlarında MAC Değiştirme

 

Aevision marka video kayıt cihazlarında MAC adresi değişikliği yapılabilmektedir. Hepsinde standart olarak MAC : 00-11-22-33-44-55 gelmektedir. Aynı ağ içerisinde birden fazla Aevision kullanıldığında MAC adresileri aynı olduğundan cihazlara ping atamama ve dolayısıyla görüntü alamama gibi problemler yaşanmaktadır. Cihazların MAC adreslerini değiştirerek sorunu çözebiliriz. Kumanda ile MAC değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyiniz.

   1- Kumandadan menü tuşuna bastığınızda ekrana genel ayar seçenekleri gelir.
   2- Ok tuşlarını kullanarak NETWORK simgesi üzerine gelip enter tuşuna basınız.
   3- Açılan menüden LAN seçeneği üzerine gelip tekrar enter a basınız.
   4- Ekrana MAC, IP ve port ayarlarını değiştirebileceğiniz bir menü gelecektir.
   5- Sağ sol ok tuşlarını kullanarak MAC adresi üzerine gelin ve standart olan 00-11-22-33-44-55
       değerini değiştirin."Aevision DVR Kayıt Cihazlarında MAC Değiştirme" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.