Amazon Kindle Touch Özellikleri

 

   En gelişmiş E - Link multi touh özelliğine sahip olan cihaz, içinizdeki kitap okuma hevesini iki-üç kat daha arttıracak gibi görünüyor.Özellikle hafif olması ve boyutu binlerce kitapı yanınızda taşımanıza imkanveriyor. 

Artı Özellikleri
- En gelişmiş göz yormayan ekran teknolojisi
- Güneş altında mükemmel okuma rahatlığı
- 72 mm x 120 mm x 10,1 mm boyutu ve 213 gram ağırlığıyla yanınızda taşıdığınızı hissettirmiyor bile.
- 4 Gb dahili hafızası kitap okumak ve müzik dinlemek için yeterli.
- Wifi özelliği ile amazon üzerinden kitap satın alabilme , web'te gezinme(mail,facebook,gazeteler) 
- Sayfa geçişlerinde ekrana dokunmanız yeterli.
- 8 farklı yazı boyutu ile oldukça okunaklı.
- Ekran geçişlerinde biraz yavaş kalmasına rağmen dokunmatiği oldukça iyi.
- Şarjı  şarj etmeyi unutturacak kadar uzun gidiyor.
- Müzik dinlerken dahili hoparlöründen veya kulaklıkla kullanılabiliyorsunuz.
- USB üzerinden bilgisayarınızda bulunan döküman ve müzikleri kindle nıza yükleyebiliyorsunuz.
- Mobi docx,pdf gibi formatları destekliyor , bunun haricinde calibre programını kullanarak dökümanlarınızı ve kitaplarınızı kendi formatı olan mobiye kolaylıkla dönüştürmeniz ve cihazınıza yüklemeniz mümkün.
- Türkçe karakter sorunu yok.
  
  Eksi Özellikleri
-  Henüz Türkiyede satışı yok ve uzun bir süre olmayacak gibi.                                                       -  Ortamın koşullarına bağlı olarak çok az da olsa parlama yapıyor. Ancak cihazın tutuş açısını değiştirerek parlamayı engelliyebiliyorsunuz.
-  Ekran geçişleri biraz yavaş kalıyor.
-  Pdf okumada başarısız. Ancak son güncellemesini ( 5.1.0) yaptığınızda yatay moddaokuma özelliğiyle biraz daha iyileştirilmiş."Amazon Kindle Touch Özellikleri" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.