Android 4.0 ICS Güncellemesini Alacak Samsung Cihazlar

Samsung'un 20 Aralık'ta verdiği listeye göre Android 4.0 ICS güncellemesi alacak olan cihazlar şu şekilde:

GALAXY S II,
GALAXY S II LTE,
GALAXY Note,
GALAXY R,
GALAXY Tab 10.1,
GALAXY Tab 8.9,
GALAXY Tab 7.7,
GALAXY Tab 7.0 Plus

Bunun dışında alamayacak cihazlar ise;

Galaxy S ve Galaxy Tab 7.0 bu güncellemeyi alamayacak.

Samsung, bazı modellerin neden güncelleme almayacağını resmi bir açıklamayla duyurdu. Buna göre; ülkelere göre değiştirilmiş bazı özellikler (örn. Brezilya için Dijital TV Tuner ya da servis sağlayıcının mecbur tuttuğu bazı kısıtlamalar) ve TouchWiz özelleştirmelerinin (kişiselleştirilmiş widget veya video görüşmeler vs.) ICS güncellemesi olması takdirde eski donanımla rahat çalışmayacağı, ayrıca sınırlı ROM ve RAM kapasitelerinin de sorun yaratacağı söyleniyor."Android 4.0 ICS Güncellemesini Alacak Samsung Cihazlar" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com