Android 4.1 4.2 Jelly Bean Özellikleri

Çok yakında S3 ile ülkemize de gelen android'in yeni versiyonu Jelly Bean özelliklerine aşağıda değindik.4.2 olan sürümü ise 13 kasımdan itibaren ülkelere dağıtılmaya başlanacak..

Android 4.1 Jelly Bean Özellikleri:
- Daha hızlı ve akıcı kullanıcı arayüzü
- Animasyonlu menü geçişleri
- Daha geniş bildirim satırları
- Boyutları değiştirilebilen widget’lar
- Sözcük tahmini yapabilen iyileştirilmiş klavye
- Yeni diller ile zenginleşen erişilebilirlik seçenekleri
- Geliştirilmiş Android Beam ile (NFC) fotoğraf ve video transferi
- Çevrimdışı çalışabilen ses tanıma ve yazma özelliği (internet bağlantısına gerek yok)
- Google Voice ile arama motoru kullanımı
- Chrome standart web tarayıcı olarak geliyor
- Kamera ve fotoğraf tarafında iyileştirmeler yapıldı
- “Google Now” ile hava durumu,spor müsabakaları,trafik durumunu bildirimler vasıtası ile alabilme.
- HDMI çıkışlı cihazlarda ses iyileştirmesi
- Çevirimdışı Google haritalar kullanımı

Galaxy S3 kullanıcıları Kies  ve cihazları üzerinden yazılımı kontrol edebilirler; OTA üzerinden indirebilirler. Eğer yazılım güncellemeye dair cihazınızda herhangi bir bilgi bulunmuyorsa birkaç gün için sizin de güncellemeye kavuşacağınızı belirtmeliyiz.

Android 4.2 Jelly Bean Özellikleri:
- Çoklu Kullanıcı Hesapları
- Geliştirilmiş Bildirim Ekranı
- Küre Fotoğraf Çekimi
- Geliştirilen Google Now
- Jest Typing özelliği
- Kablosuz Ekran paylaşımı
- Daydream özelliği
- Gelişmiş Sanal Klavye

Android 4.2 Jelly Bean ilk olarak Google’ın bugün tanıttığı Nexus 4 ve Nexus 10 cihazlarında gelecek. Tabii ki, zaman geçtikçe önce diğer Google Nexus cihazlarında, sonrasında da diğer üreticilerin Android cihazlarında da bu güncellemeyi ve sunulan yenilikleri göreceğiz. 

Andorid'in tüm versiyon karşılaştırmaları için şuraya bakabilirsiniz."Android 4.1 4.2 Jelly Bean Özellikleri" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com