Android Cihaz Performansı Nasıl Test Edilir?

Android telefon ve tabletlerle ilgili sürekli sorulan sorulardan biri de performansının nasıl test edileceğidir.

 

Virüs kaptığını veya cihazın yavaşladığını düşünen arkadaşlar sürekli bu soruyu sorularlar.

 

AnTuTu yazılımının önemli özelliği test yapılan cihazla aynı model numarasına sahip cihazların kıyaslanmasıdır. Örneğin Galaxy S II sahibisiniz ve yaptığınız testlerde cihazınızın 1 numara olduğunu gördünüz peki bu yeterli mi? AnTuTu’ya göre yeterli değil. AnTuTu sizlere Galaxy S II sahiplerinin benchmark puanlarını detaylı olarak gösteriyor ve aynı cihazı kullandığınız kişilerin overclock ile işlemci frekansını ne seviyelere getirdiğini ya da diğer puan kriterlerinde sizden ne kadar önde/geride olduğunu görebiliyorsunuz.

 


Uygulamanın kullanımı oldukça basit öncelikle uygulamanın “Test” sekmesinden “Start Test” butonuna dokunarak cihazımızı test etmeye başlıyoruz ve CPU, RAM, 2 ve 3 boyutlu grafik, veritabanı okuma/yazma, SD kart okuma/yazma gibi kategorilerde cihazımız test edilmeye başlıyor.

 

Programı indirmek ve test etmek için buradan indirebilirsiniz.

 

Programın markette çok ciddi sayıda beğeni aldığını da belirtmek zorundayım. Ayrıca programlar ile CPU Tests,RAM Tests,GPU Tests,I/O Tests yapabiliyorsunuz.



"Android Cihaz Performansı Nasıl Test Edilir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.



Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com