Android Cihazlar için Pil Ömrü Nasıl Artırılır

Android Cihazlar için Pil Ömrü Artırma için Yapılacaklar:

1- Ekran parlaklığı en uygun durumda kullanma
2- Ekran zaman aşım süresini mükün olduğunca kısa süre kullanın.
3- Canlı duvarkağıdı yerine statik duvar kağıdı kullanın.
4- Kullanmadığınız zaman GPS ve Bluetooth'u kapalı tutunuz.
5- Kullanmadığınız zaman wireless'ı kapalı tutunuz.
6- 3G yerine 2G'yi tercih etmelisiniz.
7- Cihazın telefon kısmının kullanılmadığı zamanlarda uçak modunda kullanım daha uzun zaman gitmesine neden olur.
8- Widget'ları ayarlayınız.Widget yenilme süresi çok kısa süre olmamalı.
9- Sürekli arka planda çalışan ve kendini güncelleyen widget ve yazılımlar(facebook,twitter) bataryanın hızlı bitmesine neden olur.
10- Gereksiz program kullanmak hızlı bitime neden olur.
11- Autostarts gibi bir otomatik başlayan programı disable edilecek bir program kullanılmalı."Android Cihazlar için Pil Ömrü Nasıl Artırılır" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.