Android Market'ten Uyumsuz Uygulamalar Nasıl Yüklenir?

Android market'ten uyumsuz programları indirmek çok da zor değil.Aşağıdaki basamakları yapmanız yeterlidir.

(Bu işlemleri yaparken cihazınızın rootlu olduğu ve Root explorer gibi bir programın sisteminizde yer aldığı varsayılmıştır.)

1- Uygulamalar->Tüm->Market kısmını temizleyiniz.
2- Dosya yöneticisini açınız.
3- /system klasöründe “build.prop” açınız.
4- build.prop dosyasınızı istediğiniz bir yere yedekleyerek orjinal build.prop açınız.
5- “ro.product.model” ve “ro.product.manufacturer” dosyalarını bularak aşağıdaki değişiklikleri yapınız:(Bu örnek için bu Nexus S örneği yapılmıştır.)

  • ro.product.model = Nexus S
  • ro.product.manufacturer = samsung

6- Gerekli değişikliği yapıp kaydederek çıkınız.
7- Şimdi daha önce download edemediğiniz uygulamayı indirmek için tekrar markete gidiniz ve deneyiniz.

Sorun çıkarsa bize ulaşabilirsiniz. "Android Market'ten Uyumsuz Uygulamalar Nasıl Yüklenir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com