Android Uygulama Tanıtımı:Dropbox

Android işletim sistemli cep telefonunuzdan buluttaki dropbox alanınıza ulaşmak için yazılmış uygulama.Ücretsiz sürümde 2GB hakkınızın var.Public klasörü ile dışarıya açık dosyalar paylaşmak mümkün.

Performansının gayet başarılı ve övgüyü hakettiğini söylemem lazım.

Olumlu Özellikleri:
1- Webdeki dropbox hesabınız ile tam entegrasyon.
2- Tamamen yeniden tasarlanmış uygulama ve eklenen birçok yenilik eklendi.
3- Favori dosyalarınıza hızlı bir şekilde çevrımdışı olarak erişebilme imkanı.
4- Fotoğraf ve videolarınızı toplu bir şekilde yükleyebilme mümkün.
5- Dosya ve klasörlere yeni isim verebilme mümkün.
6- Tek dokunuş ile tüm dosya ve klasörlerinize erişim mümkün.
7- Geliştirilmiş galeri görünümü var.
8- Android 4.0 Ice Cream Sandwich için optimizasyon
9- Çok sayıda hatanın düzeltilmesi ve performans geliştirmeleri yapılmış.  

Olumsuz Özellikleri:
1- Olumsuz bir özelliğine rastlanması

Uygulama Notu: 8/10

İndirme Adresi:Android Market"Android Uygulama Tanıtımı:Dropbox" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com