Android Uygulama Tanıtımı:Yandex.Maps

    

Android işletim sistemli cep telefonunuzu navigasyon için kullanacaksanız tam aradığınız bir uygulama.Hızlılığı ve karalılığı ile google maps'e rakip olmuş durumda.

Olumlu Özellikleri:
1- Hızlı ve kararlı.
2- Yollardaki trafik durumunu da gösteriyor.
3- Türkiye,Rusya ve Ukranya için full detaylı haritalar mevcut.
4- Rota çizme ve okuma mevcut.
5- Yol bilgileri mevcut.
6- Tüm Türkiye'deki şehirlerin detaylı haritası mevcut.
7- Ankara ve İstanbul için panoramik yol görüntüleme mevcut.
8- Uydu görüntüleri mevcut.
9- Trafik ve gerçek zamanlı trafik durumu bildirimleri (kazalar, yol çalışmaları, kilitlenmiş noktalar, vb.)
10- Mevcut trafik durumunu dikkate alarak güzergahınızı optimize eden rota planlayıcısı mevcut.

Olumsuz Özellikleri:
1- Nadir de olsa konumu bulamadığına şahit oldum.

Uygulama Notu: 8/10

İndirme Adresi:Android Market"Android Uygulama Tanıtımı:Yandex.Maps" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com