Buna bir bak! Badoo Spam Sms ve Maili

Aynı gün içinde bir müşterimde 10 larca aynı sms ve maili alınca bende açıklama yazmak zorunda hissettim kendimi.

 

Bildiğiniz üzere badoo bir sosyal platform, facebook benzeri denebilir. Ama ülkemizde çok kullanılmamaktadır.

 

Bu yönüyle sms ve mailler ile sizin dikkatinizi çekmek ve bir linke tıklatmak istemektedir. Buna kesinlikle tıklamamanızı ve o linki açmamanızı tavsiye ediyorum. Bunun nedeni girilen adreste sizi üyelik sona erdirmesi gibi bir sonuçla karşılaşmaktasınız.

 

Hiçbir üyeliğiniz de olmadığı varsayılırsa muhtemelen kötü bir ajanı size indirmeye çalışan bir kötü niyetli durum diye özetlenebilir.

 

Bu konu ile ilgili analiz önümüzde ki günlerde yapılıp gene buradan sizlere duyurulacaktır."Buna bir bak! Badoo Spam Sms ve Maili" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com