CeH Kursu İzmir

CeH Kursu İzmir

Certified Ethical Hacker (CEH), bilişim suçları işleyen korsanların kullandıkları teknik ve yöntemleri bilen, korsanların eylemleri sıraında kullandıkları araçları ve yazılımları tanıyan, kısacası bilgisayar dünyasının kötü adamları ile aynı bilgi ve beceriye sahip, iyi niyetli güvenlik uzmanıdır. Bilgi ve deneyimlerini iyi amaç için kullanmak etik hacker' ların amacıdır.

 

CEH katılımcıları deneyimli güvenlik uzmanlarının seviyesine yükseltmek için detaylı bir Ethical Hacking ve network güvenliği eğitimi programıdır. Bu amaçla İzmir' de CeH v9 eğitimi için bize ulaşabilirsiniz.

 

Eğitim Başlıkları aşağıdaki gibidir:

 

Modül 1 - Introduction to Ethical Hacking
Modül 2 - Footprinting and Reconnaissance
Modül 3 - Scanning Networks
Modül 4 - Enumeration
Modül 5 - System Hacking
Modül 6 - Trojans and Backdoors
Modül 7 - Viruses and Worms
Modül 8 - Sniffers
Modül 9 - Social Engineering
Modül 10 - Denial of Service
Modül 11 - Session Hijacking
Modül 12 - Hacking Webservers
Modül 13 - Hacking Web Applications
Modül 14 - SQL Injection
Modül 15 - Hacking Wireless Networks
Modül 16 - Evading IDS, Firewalls and Honeypots
Modül 17 - Buffer Overflows
Modül 18 - Cryptography
Modül 19 - Penetration Testing

 

Bu eğitimden sonra bu sertifikayı almak için EC-Council tarafından yapılan ECO-350 veya 312-50 kodu ile bilenen CEH Sınavını geçmek gerekir. Sınav dili İngilizcedir ve bu sınavda CEH adayları 125 bilgi güvenliği sorunu cevaplandırmaya çalışırlar. Bu sınavda %70 barajını aştığınızda Certified Ethical Hacker unvanını alamaya hak kazanırsınız."CeH Kursu İzmir" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com