Dmoz Nedir?

DMOZ The Open Directory Project anlamına gelmektedir. Yani Açık dizin projesi diye de adlandırılabilir.Herkes bu siteye pagerank'i 8 olan bu siteden link almak için SEO kaynaklı üye olmak için yarışır hatta çoğu zamanda reddedilir.

Bunun reddedilme nedenleri şu şekildedir:

- Özgün içerik olmama
- Çalma ve çoğu içerikte alıntı yaparak içerik üretmeme
- Postları genellikle para amacı güderek girme.
- Hızlı ve tasarımı iyi olmalıdır.
- Benzer içerikli sitelerden farklı olmalıdır. 

2 ihtimalle bu siteye girebiliyorsunuz:

1-URL önererek
2-Editör kanalı ile.

Bunlardan en mantıklı ve kolay olanı bu adresten sayfa önerme kısımlarını doldurarak başvuruyu yapmaktır.

Daha sonra yapılacak iş yaklaşık 3 ay civarında beklemektir.Kabul edilmeme durumunda sadece 1 defa daha bu isteği göndermenizi öneririm."Dmoz Nedir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com