E-Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir

Çok sıkça sorulan bir konuya açıklık getirmek istedim.Öncelikle e-devlet şifresini kesinlikle PTT'den 1TL karşılığı alıoyrsunuz.Eğer unutursanız tekrar alma bedeli 10TL o yüzden dikkatli davranmanızı tavsiye ederim.

Yapılacak işlemler şu şekildedir:

1- TC kimlik numarası ve şifreniz ile giriş işlemini yapınız.
2- Üst köşeden profil kısmına giriniz.
3- Sağ üst köşeden "Ayarlarım ve Şifre İşlemlerim" kısmına giriniz.
4- Orta kısımdaki "Şifre Değiştir" kısmına giriniz.
5- Aşağıdaki ekrandan gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.(Önce en üstte eski şifre alta 2 defa yeni şifre girilecektir.)

E-Devlet Sitesinden SGK Hizmet Dökümü Alma:

Sitenin soldaki menüsünden "Sorgulamalar" kısmına girilir.En alt kısımlarda aşağıdaki görsel bulunur ve "HİZMET DÖKÜMÜ" kısmına girerek SGK Hizmet Dökümünüzü görebilirsiniz."E-Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com