GSS Borç Sorgulama

Yaklaşık 10 gündür binlerce kişiye giden mektup ile alakalı alakasız GSS yani genel sağlık sigortası borçları gelmeye başladı.

 

Bu borçları https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/LoginT.action sayfasında aşağıdaki bilgileri girerek öğrenebilirsiniz:

 

 

Bu sayfaya girdikten sonra 4a hizmet dökümü, 4b hizmet dökümü gss borcunuz ve ödemeleri, yapılandırmaları buradan yapabilirsiniz.

 

GSS borcunu şu şekilde öğrenebilirsiniz:

 

 

Bu kısımda kendinize ait borç görünecektir. Eğer borcunuz yok ise aşağıdaki gibi bir ifade çıkacaktır.

 

 

Not: Ben, bana çıkan 2661TL lik ödememi bağkurlu olmam nedeni ile sildirdim. Bunu da belirtmek isterim.

 

Ayrıca size önerim izmir için sgm ve ssk merkezlerine gitmeden kesinlikle randevü alarak gidin yoksa saatlerce beklersiniz. Randevü almak için bu adresten direk gidip işinizi görebilirsiniz:(izmir için)

 

http://uyg.izmirsgk.gov.tr/Account/Login.aspx?ReturnUrl=%2f

 

(ilk defa girecekseniz üye olmak zorundasınız)"GSS Borç Sorgulama" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com