GlobeSurfer III MAC Rezervasyonu Yapma

GlobeSurfer III cihazında MAC rezervasyonu yapmak için şunu yapmanız yeterlidir:

- Cihazın web arayüzüne girilir.(Default ip:192.168.1.1)
- Üst menülerden hizmetlere girilir.
- "İp Adres Dağıtımı" kısmına girilir.
- Buradan listede dağıtılan ip adreslerini görebilirsiniz.
- Aşağıdaki "bağlantılar" kısmına girilir.
- Buradan yeni diyerek istediğiniz MAC adresine hangi ip'yi vermek istiyorsanız MAC rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.

Bu işlem belirli cihazlara özellikle belirli IP'ler vermek gerektiğinde hayati önem taşıyan bir işlemdir ve çok önemlidir.

Bu cihaz ile ilgili bilgi, destek ve fiyat almak için bize info@erasistem.net ulaşabilirsiniz. "GlobeSurfer III MAC Rezervasyonu Yapma" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com