Gmail Dropbox Eklentisi

Gmail Dropbox Eklentisi

Sizlere çok kullanışlı bir chrome gmail eklentisini tanıtmak istiyorum. Eklentinin adı Dropbox for Gmail (Beta).

Eklentinin adresi ise https://chrome.google.com/webstore/detail/dropbox-for-gmail-beta/dpdmhfocilnekecfjgimjdeckachfbec

 

Bu adrese girerek grome web browserinıza bu eklentiyi ekleyerek mail atarken istediğiniz dosyayı buluttaki dropbox hesabınızdan kolaylıkla ekleyeceksiniz.

 

 

Yeni mail ekleme kısmına gelince gönder butonunun yanında dropbox simgesine tıklayarak ilgili dosyalara gireceğiniz kullanıcı adı ve şifre ile girebileceksiniz.

 

Bunun avantajları ise şu şekildedir:

- Kolaylıkla büyük ebatta dosyanın linkini gönderebileceksiniz.

- Ayrıca bir zip veya rar lama ihtiyacınız kalmayacak.

- Göndeilmiş dosyayı rahatlıkla dropbox ınıza ekleyebileceksiniz.

 

Uygulamanın hala beta sürecinde olduğunu hatırlatmak isterim."Gmail Dropbox Eklentisi" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com