Google Arama Sonuçlarına Emoji Nasıl Eklenir?

Google Arama Sonuçlarına Emoji Nasıl Eklenir?

Google'ın 2015 Nisan ayının son günlerinde yaptığı güncelleme ile arama sonuçlarında emoji karakterler görünür hale getirildi. Bu sayede bir çok sayfanın tıklama oranları şimdiden arttı diyebiliriz. Ancak SEO'yu yakından takip edenler ve Google'ın katı kurallarına aşina olanlar bu uygulamanın kısa süreceğinin farkındalar. Dolayısıyla vurkaç taktiği ile bu dönemde emojileri kullanarak ciddi trafik elde edebilirsiniz.

Bu uygulamayı ilk deneyen sektör yine turizm oldu. Microsoft'un sahip olduğu Expedia ilk olarak emoji desteğini deneyen markalardan oldu.

expedia-flights-emoji
Google'ın bu uygulamayı neden kısa keseceği ile ilgili yaptığımız güçlü tahminin sebebini anlamak içinse aşağıdaki görsele bakmanız yeterli. Emoji desteği özellikle biz Türklerin eline geçtiği anda bu gibi ekranlarla sıklıkla karşılaşacağımız aşikar. Google'ın SEO önem verdiği öncelikli kriter kullanıcı deneyimi olduğu için de bu uygulamayı kısa süreli olarak değerlendirebiliriz. Örnek arama sonuçu için tıklayın: emoji

google-emoji-desktop-1429706884

Desktop cihazlara yeni gelen bu özellik şimdilik Mac işletim sistemine sahip kullanıcıların Chrome tarayıcılarında görebiliyor. Ayrıca iOS işletim sistemli telefon ve tabletlerde de test edebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınızı aşağıda paylaşabilirsiniz.

SEO'da kullanmak için emoji listesini buradaki siteden bulabilirsiniz."Google Arama Sonuçlarına Emoji Nasıl Eklenir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağdaş Polat

İnternet ve trendlerin sıkı takipçisidir. Bilgisayar mühendisi yazılımcıdır ancak dijital pazarlama profesyonelidir. Dolayısıyla ikisinin sıkça kesişimine aşina ve gelişmesini öngörecek noktalara kafa yormaktadır.