Google Drive Nedir?

Google DropBox, SkyDrive, iCloud gibi servislere rakip olacak Google Drive servisini resmi olarak kullanıcılara dün sundu.

Google Drive sayfasına gidebilir ve Google hesabınızı Google Drive'a yükseltebilirsiniz.

Google Drive Özellikleri:

  1. - Tüm mobil işletim sistemlerinden senkronizasyon.
  2. - Google docs ile ortak çalışma.
  3. - Ufak meblağlar ile ek alan alabilme imkanı.
  4. - Mobil cihazlardan direk dosya yükleyebilme imkanı
  5. - Dosyalar üzerinde çoklu çalışabilme imkanı.
  6. - Sığası 5GB'dır.

Google drive kullanmaya başladığınızda gmail kotanızın 10GB'a çıktığını belirtmem de yarar var.Sistemin henüz tüm gmail hesapları ile çalışmadığını ve hazır olduğunda size mail göndertebiliyorsunuz.



"Google Drive Nedir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.



Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.