Google Kişi Listesini iOS Cihazlar ile Senkronize Etme

Öncelikle google CardDAV adı verilen bu sistemi 27 eylül 2012 de desteklemeye başladı.Aşağıdaki anlatıların olması için aşağıdaki maddeyi sağlamanız gerekmektedir.

iOS version 5.0 üstü cihazlarda SSL kullanan bağlantılar için mümkündür.

 1. Open the Settings application on your device.
 2. Select Mail, Contacts, Calendars.
 3. Select Add Account...
 4. Select Other
 5. Select Add CardDAV Account
 6. Fill out your account information in the following fields:
  • Server: Enter "google.com"
  • User Name: Enter your full Google Account or Google Apps email address.
  • Password: Your Google Account or Google Apps password. (If you’ve enabled 2 Step verification, you’ll need to generate and enter an application specific password.)
  • Description: Enter a description of the account (e.g. Personal Contacts).
 7. Select Next at the top of your screen.
 8. Make sure that the "Contacts" option is turned to ON.

Bu işlemleri yaptıktan sonra senkronizasyon otomatikmen başlayacaktır.

CardDAV denilen şey açık internet standartıdır.Bunun yapılan senkronizasyonlarda listenizi iphone' den editleyebilerek her yerden ulaşmanıza olanak verir."Google Kişi Listesini iOS Cihazlar ile Senkronize Etme" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com