Google Maps Artık Offline

Uzun zamandır beklenen google maps'in offline yani internette olmadanda çalışan sürümü sonunda çıktı.

Öncelikle cihazınızda ki Google Maps sürümünü 6.9.0 sürümüne yükseltin, sonra Google Maps’i açıp ayarlar bölümünden seçtiğiniz herhangi bir bölgeyi çevrimdışı için kullanıbilir yap demeniz yeterli.

Yanlız bunu yaparken çok büyük MB'lı dosyalarda sorun verebiliyor.Ayrıca uygulamada Street View için bir de Pusula modu bulunuyor. Mobil cihazınızdan bir işletme için arama yaparken, İşletme Fotoğrafları vasıtasıyla sunulan iç mekan görsellerine tıkladığınızda, cihazın kamerasını hareket ettirerek sanki mekanın içerisindeymişsiniz gibi 360 derece görüntüleme yapabiliyorsunuz.

Google play'den indirmek için tıklayınız

Not: Türkiye'de ki bazı lokasyonlarda an itibari ile offline kısmında sorunlar vardır."Google Maps Artık Offline" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com