Google Tag Manager Nedir?

Google Tag Manager Nedir?

Google Tag Manager, Google'ın bütün ürünleri için vermiş olduğu kodları tek bir çatı altına toplayan yeni bir kod sistemidir.

Google'ın bu yeni aracı kullanılarak eskiden sitelere ayrı ayrı eklenmek zorunda olunan, Google Analytics e-ticaret kodu, Google Adwords Remarketing kodu, Google Adwords Dönüşüm kodu gibi kodları tek bir kod haline getiren çatı kod sistemi Google Tag Manager tarafından sunulur.

Google Tag Manager'ı kullanmaya hemen şimdi http://www.google.com/tagmanager/ adresi üzerinden başlayabilirsiniz. Kullanabilmeniz için Google kullanıcısı olmanız gerekiyor.

Google Tag Manager paneline giriş yaparak kullanmak istediğiniz kodları ekleyip bu panel üzerinden yönetebilirsiniz. Tek bir kod site üzerine yerleştirildikten sonra bu panel üzerinden istenilen kod durdurulabilir, istenirse de üzerinde değişiklikler yapılabilir."Google Tag Manager Nedir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com