Google yazar fotoğrafları arama sonuçlarından kaldırdı mı?

Google Plus'ın çıkmasının ardından Google'ın getirdiği yazar fotoğrafları arama sonuçlarında getirilmesi özelliği SEO için çok önemli bir adım olarak değerlendirilmişti. Burada çıkan yazar fotoğları SEO adına tıklama oranlarını bloglarda ciddi oranda artırmıştı.

Google'ın Ağustos 2014'te yaptığı güncelleme ile bundan böyle yazar fotoğrafları arama sonuçlarında yer almayacak. Aynı şekilde video thumbnail'lerde arama sonuçlarında görüntülenmeyecek. SEO olarak çok önemli hedeflerden olan bu görseller pek çok firmanın tıklama oranlarını çok ciddi yükselmesini sağlamıştı.

Arama sonuçlarını sadeceleştirmek için yapılan bu değişiklikleri bakalım hangi değişiklikler izleyecek."Google yazar fotoğrafları arama sonuçlarından kaldırdı mı?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com