Google+ Hesabı Silme

Google+ google'ın buzz'dan sonra kullandığı sosyal platformdur.Bugünlerde sık sık bunun nasıl silineceği ile ilgili sorular çıkınca bu yazıyı ekleyelim dedik.

Google+ açtıktan sonra sağ üstteki çark simgesine tıklayıp 'Google+ ayarları'na girin.

GMail hesabına dokunmadan Google+ hesabını silmece

Ardından 'Hesap Özeti' bölümüne tıklayıp açılan sayfanın altında bulunan 'Profili sil ve ilişkili Google+ özelliklerini kaldır'a tıklayın.

GMail hesabına dokunmadan Google+ hesabını silmece

Açılan sayfadan Google+ içeriğini sil seçeneğine tıklayıp aşağıda bulunan Gerekli: Bu hizmeti silme işleminin geri alınamayacağını ve sildiğim verilerin geri yüklenemeyeceğini anlıyorum. Uyarı cümlesinin yanındaki kutucuğu işaretleyince aktif olan 'Seçili hizmetleri kaldır'a tıklayın.

GMail hesabına dokunmadan Google+ hesabını silmece

 

Evet işte bu kadar! Google+ hesabınızı geri dönüşü olmayacak şekilde sildiniz..

Kaynak"Google+ Hesabı Silme" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.