H.264 Codec Nedir?

H.264 sıkıştırma tekniği MPEG4 Part 10 (Advanced Video Coding) olarakta bilmektedir.Diğer rakiplerinden daha iyi sıkıştırma sağlar. MPEG4′ ten %25 daha iyi sıkıştırma gerçekleştirir. Ayrıca iyi resim kalitesi, en küçük dosya boyutu, DVD kalitesinde video, network üzerinden daha verimli video aktarımı gibi özellikleriyle kendinden önceki kodeklere fark atar.Aynı zamanda geniş kullanım alanında yüksek kaliteli videolar sunar -3G’den HD’ye ve 40Kbps’den 10Mbps veri oranına kadar.

H.264 gelişmiş bir codec olarak hesaplandı, bugünün bilgisayarlarında özel bir donanıma gerek duymadan çalışabilir.

Ayrıca önceki kodeklerden farklı olarak hızlı kompleks resimlerde iyi sonuç ve yüksek netlik verir. Kompleks kodek olarak isimlendirilebilecek ailenin ilk üyesidir.

H.264 avantajları:
-MPEG4 part 2 den iki kat yüksek verimlilik
-MPEG2 den 3 kat daha düşük dosya boyutu
-Yüksek kaliteli video

H.264 için kullanım şartlarını www.mpegla.com ve www.vialicensing.com adreslerinde bulabilirsiniz."H.264 Codec Nedir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com