HTTPS SEO için gerekli midir?

Google Ağustos 2014'te yaptığı açıklama doğrultusunda, SSL sertifikasıyla gelen HTTPS protokolüne geçişin web sayfaları için pozitif puan olduğunu duyurdu.

Hatırlarsanız özellikle e-ticaret şirketleri SEO'dan etkilenmemeleri için sadece ödeme aşamalarını HTTPS ile güvenliğe alıyorlardır. Google'ın yaptığı bu açıklamanın ardından özellikle içerik pazarlaması üzerinden kazanç elde eden internet sayfalarının SSL serfitikasına geçmesi neredeyse zorunluluk halini aldı.

Siteniz için SSL sertifikasına sahip olmak istiyorsanız ya da bu sertifiktayı sitenize nasıl kurmanız gerektiğini bilmiyorsanız bize danışabilirsiniz.

 

BONUS: HTTPS'li SEO strajisi

Sitenizin SEO stratejisini HTTPS ile kurgularken dikkat etmeniz gereken çok önemli noktalar var.

Öncelikle kopya içerik olaması için sitenizin sadece HTTPS üzerinde açıldığından emin olmalısınız. Bir ziyaretçi sitenizin HTTP versiyonu ile sitenize girmeye çalıştığında o kullanıcıyı HTTPS'li sayfaya 301 ile yönlendirmelisiniz."HTTPS SEO için gerekli midir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com