iOS 5.1.1 Güncellemesi İndirilebilir Durumda

Apple, iPhone, iPad ve iPod Touch cihazları için iOS 5.1.1 sürümünü dün yayınladı. Güncelleme aslında ufak hataları düzeltmek için yayınlanan bir yamadan ibaret ve herhangi bir yenilik içermiyor.
iOS5 ve üzeri cihazlara otomatik olarak yüklenecek olan güncelleme yalnızca 54MB boyutunda.

Yeni yama ile gelenler ise şöyle:

- Lock Screen kısayolu kullanılarak çekilen fotoğraflarda hatalı HDR işlevi düzeltildi.
- Yeni iPad'de 2G-3G arasında geçiş yapmayı engelleyen hata giderildi.
- AirPlay hataları giderildi.
- Safari'de senkronizasyon hataları giderildi.
- Satın alma sonrası alışveriş gerçekleşmedi hatası giderildi."iOS 5.1.1 Güncellemesi İndirilebilir Durumda" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.