iOS 8 Güncelleme Sorunları

http://anasayfa.passatturkiye.com/wp-content/uploads/2014/06/ios_8_lock_screen_by_r2ds-d69r2bk.png

 

iOS 8 18 Eylül 2014 itibariyle kurulabilir hale geldi. İlk gün telefonuna kurmak isteyen Apple kullanıcıları iOS 8 update'inin 4.6 GB'lik boyutunu görünce oldukça şaşırdılar. 8GB, 16GB gibi modelleri olan en az iPhone 4S kullanıcıları yüklemeden önce telefonlarındaki fotoğraflar ve uygulamaların bir kısmını silmek zorunda kaldı.

 

iPhone 3G ve 4 modelleri olan kullanıcıların yükleyemediği iOS 8'in uzun süre indirilme süresinin ardından yaklaşın yarım saatlik bir sürede kuruluyor.

 

Tavsiye: Eğer şarj sıkıntınız varsa ve priz yakınınızda değilse yüklemeye başlamayın. Zaten %50 şarjın altında güncelleme yüklemeye iOS izin vermiyor ancak yüksek şarjı olanların şarjı bir anda %40 düşüyor. Buna dikkat edilmeli

 

iOS 8 ile gelen tıbbi kimlik uygulamasına henüz Türkiye'deki hiçbir kurum hazır değil ancak kısa sürede bu alanda ürünlerin satılması gündeme gelecek.

 

Açıkça söylemek gerekirse iOS 8 ile devrim denecek bir nitelik gelmiyor. Şarj konusunda ise beklenen avantajları sağlamaktan çok uzak. Techno-Labs'ın yazısında değindiği gibi iPhone 4 kullanıcılarının iOS 8'den uzak durması gerektiği söylenebilir. Çünkü uygulamaların açılma süresini oldukça uzatıyor. Aşağıdaki tabloda açılma sürelerindeki bazı örnekleri bulabilirsiniz. Apple'ın yaptığı açıklamada iPhone 4S sahipleri iOS 8'in kablosuz olarak hızlı dosya paylaşma programı Airdrop gibi bazı özelliklerinden yararlanamayacaklar.

 

iphone_4s_800_ios8

 

iOS 8 kullanımında iPad'ler için hiçbir sorun olmayacağı söyleniyor. Henüz deneyip görmedik ancak yakın zamanda daha net sonuçlar ortaya çıkacaktır.

 

iOS 8'de 3G etkinleştirme butonu kaldırıldığından dolayı kullanıcıların şarjlarını tasarruflu kullanmalarını sağlayan bu özelliği kullanmaları engellendi. Bu sebepten dolayı pek çok kullanıcı sıkıntı yaşayabilir."iOS 8 Güncelleme Sorunları" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.