iPhone iOS Güncelleme

iPhone'unuzu en güncel işletim sistemi yüklemek için aşağıdaki maddeleri yapmanız yeterlidir.

1- http://osxdaily.com/2010/10/25/download-iphone-firmware-ipsw/ sayfasından cihazınızı seçip, hangi işletim sistemi için istiyorsanız bu versiyonu bilgisayarınıza indiriniz.

2- Bu dosyayı XP ve/veya Windows 7 için aşağıdaki klasöre kopyalayınız..

Windows XP:
\Documents and Settings\username\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates
Windows Vista & Windows 7: 
\Users\username\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates

3- Cihazını bilgisayara bağladıktan sonra restore deyip bekleyiniz.

4- Yaklaşık 30 dk içinde en güncel sisteme telefonunuz yükseltilmiş olacaktır.

 

Karşılaşılabilecek sorunlar:

1- Windows 7 ile apple server'ları arasında bağlantı sorunu yaşanabiliniyor.Aynı işlemi tavsiyem windows XP ile yapmanız. "iPhone iOS Güncelleme" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com