Kablosuz Hemşire Çağrı Sistemi ve Mavi Kod

Hasta odalarından, hastaların ihtiyaçlarını veya personellerin yardım çağrılarını hemşire istasyonuna sesli ve ışıklı olarak bildirecek ve sistemi kayıt altına alarak takip edecek tüm donanım, aksesuar, malzemelerin temini ile çalışır durumda teslimini kapsayan kablosuz bir sistemdir.


Bu noktada erasistem firması yeni bir hizmetle karşınızda. Kablolu sistemin zorluğu ve bakımının sıkıntısı nedeniyle sektör bizi kablosuz çözüme itti.


Hemşire Çağrı Panosu: Hemşire çağrı panosu aynı anda en az 8 çağrıyı öncelik sırasına göre 4 haneli olarak gösterebilmektedir. Pano çağrı anında sesli ve ışıklı olarak uyarı yapmakta ve gerekli zamanlarda ses uyarısı açılıp kapatılabilmektedir. Elektrik kesintisi durumunda da en az 1 saat sistemin idame edecek akü düzeneği opsiyonel olarak takılabilmekte 220 volt ile çalışmaktadır. Servislerde bulunan Oda, Yatak ve WC Banyo gibi bölümlerden yapılan çağrılar pano ekranında ayrıntılı olarak gösterilmektedir. Display 4 digit olup her hane 9999 a kadar rakam yazılmakta ve 15 metre mesafeden rahatlıkla okunabiliniyor.


Hemşire Çağrı Butonu: Hasta çağrı ünitesi üzerinde hemşire çağrı butonu yuvarlak kırmızı büyük, iptal butonu yuvarlak yeşil ve daha küçük bir buton olarak tasarlanmıştır. ACİL durumda personelin çağrı sonrasında hastanın başından ayrılamayacağı durumlar göz önünde bulundurularak yardımcı personel çağırmak için üzeri tanımsız bir acil durum butonu ünite üzerinde yer almaktadır. Kablolu el terminalinin buton üzerindeki soket girişi sabittir. Çağrı anında sinyal led yanarak çağrı yapılan odaya gelen hemşire iptal butonuna bastığında panodan yatak no su silinmektedir. Hemşire çağrı ünitesi pil ile çalışıyor. Piller temini kolay ekonomik ve en az iki yıl kullanılmaktadır.


Kablolu el terminali, hasta yatak başı ünitesine kilit tip soketle kolayca takılıp çıkartılabilen, çekmelere karşı kilit sistemi olan, hastaların rahatlıkla çağrı yapmalarını sağlayan el butonudur. Terminal üzerinde çağrı butonu kırmızı olarak belirginleştir. Kablo boyu 140 cm’den kısa değildir, darbelere ve düşmelere karşı dayanıklı olup, pediatrik hastaların bile elle kavrayabileceği yapıdadır.


Sizde bu konularda bilgi almak için 0 553 337 48 11 numaralı hattan bilgi alabilirsiniz."Kablosuz Hemşire Çağrı Sistemi ve Mavi Kod" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com