Klavyeden Çince Yazı Yazmak

Şimdili işletim sistemlerinde genelde klavye giriş dili olarak Türkçe ve İngilizce ayarlanmaktadır.

Bu dillerin dışında klavyeden giriş dili olarak çince,japonca veya herhangi bir dili eklemek için

Denetim masasına gelmek bu kısımdan bölge ve dil'e gelmek buradan klavye ve diller kısmına gelmek buradan klavye değiştire tıklayıp alt kısımdaki yüklü hizmetlerden ekle'ye tıklayarak Çince(basitleştirilmiş) seçilerek bu destek eklenir.

Bunu ekledikten sonra sağ alt tarafta TR ve ÇİNCE kısmından istenilen dil seçilerek bu dilde yazı yazılabilir.

Not:Windows 7'ye göre anlatılmıştır.Diğer işletim sistemlerinde de mantık aynıdır."Klavyeden Çince Yazı Yazmak" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: stdClass::$kullanici_ismi

Filename: sss/soru.php

Line Number: 154

Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümü lisans mezunudur.Ayrıca Bilgisayar mühendisliği yüksek lisanstan da mezun olmak üzeredir, tez aşamasındadır. Yüksek lisans tez konusu kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri, akademik olarak da bu konu üzerinde çalışmaktadır.


Kariyerimin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmıştır. Yaklaşık 11 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır.