MSN Hata Kodu 80072745 çözümü nedir

MSN live messenger ‘a giremeyip hata kodu olarak 80072745 alıyorsanız bunun çözümü kullandığınız antivirüs yazılımınızdan Web Access Protection‘dan HTTP‘den Web Browsers‘a gelmeniz ve oradaki MSN Messenger anahtarının başındaki (C:\Program Files\MSN Messenger\msnmsgr.exe) thick’i kaldırmanız sorunu çözmeye yetecektir.

Not : Bu çözüm NOD32 3.0.642.0 sürümü için denenmiş ve başarıyla test edilmiştir..Direk virüs programları sorunları için gene web access protection kısmından gerekli ayarlamaları yapınız..

Kaspersky Antivirüs İçin Gereken Ayarlamalar :

Ana Ekran – Settings – Threats and exclusions – Trusted Zone kısmında burada aşağıdaki resimde görüldüğü gibi %ProgramFiles%\Messenger\msmsgs.exe ve %ProgramFiles%\MSN Messenger\MsnMsgr.Exe kısmının klikli olduğundan emin olunuz."MSN Hata Kodu 80072745 çözümü nedir" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com