N95 için Skype, Gtalk, Facebook, MSN, ICQ programı olarak hangisini kullanabilirim?

Skype, Gtalk, Facebook, MSN, ICQ gibi pek çok anlık mesajlaşma sistemine dahil olabileceğiniz çok önemli bir program. Evet bu mesajlaşma hizmetlerine e-Buddy gıbı programlarla da girebiliyoruz ancak Fring'i eşsiz yapan bir özelliği var. İnternete bağlı olduğunuz bir yerden kontur harcamdan Skype ve diğer sesli mesajlaşma programları üzerinden arkadaşlarınızla konuşabiliyorsunuz. Evinizde eğer internetiniz varsa kablosuz ağınız üzerinden para harcamadan, çok cazip şekilde ailenizle ve arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz. Fring'in son bombası ise görüntülü konuşma. Skype üzerinden görüntülü konuşmayı destekleyen Fringe her N95 kullanan insanın telefonunda taşıması gereken bir program. En önemli özelliği ise programın bedava olması. İndirmek için http://m.fring.comadresine N95'inizden gürüp yüklemeniz yeterli."N95 için Skype, Gtalk, Facebook, MSN, ICQ programı olarak hangisini kullanabilirim?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com