NK2 Dosyası Nedir?

Nk2 dosyası nedir diye sık gelen bir soruyu cevaplamak istiyorum.

Nk2 dosyası outlook kullanılan makinalarda otomatikmen oluşan ve her mail attıkça atılan mail adresinin baş harfine göre ismi hatırlatması özelliğidir.Yeni maile bastığınızda bir isim girdiğinizde daha önce o harfle başlayan mail atılanların listesini otomatikmen ekrana getiren dolayısı ile kolaylık sağlayan bir dosyadır.

Bu dosyayı kendinize göre uygun edit etmeniz ve bir program aracılığıyla view etmeniz mümkün.Bu konuda kusursuz iş çıkartan NK2View programını size öneririm.

Bu NK2 dosyası yedeklendiği taktirde bir daha kullanırken direk yerine konulduğunda çalışmaktadır.

Windows 7 ve Windows Vista'da Nk2 dosyası: AppData\Roaming\Microsoft\Outlook dizinindedir.
Windows XP de Nk2 dosyası: Application Data\Microsoft\Outlook dizinindedir."NK2 Dosyası Nedir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com