ON EST TOUS PARIS Virüslü Mail

ON EST TOUS PARIS Virüslü Mail

Paris saldırısından sonra yoğun olarak gönderilen “ON EST TOUS PARIS” başlıklı bir e-posta alabilirsiniz.

 

Bu iletide, üstünde “On est tous Paris” yazısı bulunan ve sizi üstünü tıklamaya çağıran bir doğum bileziğini kolunda taşıyan bebek fotoğrafı görülüyor.

 

Bu ileti, bilgisayarınızın denetimini uzaktan yapabilen ve bütün verilerinizle şifrelerinizi ele geçirebilen bir virüs taşımakta olduğuna dair şüpheler var, en kötü ihtimalle bir malware veya hoax olma ihtimali mevcuttur.

 

Bu tarz bir mail gelirse açmadan silmenizi tavsiye ederiz. Bunun yanında önemli bir durum olmasa da dikkatli olmakta yarar var. Yanlız gönderiliş ve içerdiği kelimelerle önemli birşey olmayacağını düşündüğüm, viral olmuş bir durum bence.

 

Kaynaklar:

- http://www.lemonde.fr/pixels/article/2015/11/18/on-est-tous-paris-une-alerte-au-virus-infondee-pour-l-instant_4812508_4408996.html

- http://www.franceinfo.fr/emission/france-info-numerique/2015-2016/est-tous-paris-retour-d-un-hoax-bien-connu-16-11-2015-22-10"ON EST TOUS PARIS Virüslü Mail" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com