Oturum Açma İsteklerine Hizmet Verebilecek Hiçbir Oturum Açma Sunucusu Yok Sorunu Çözümü

Oturum Açma İsteklerine Hizmet Verebilecek Hiçbir Oturum Açma Sunucusu Yok Sorunu Çözümü

Geçen gün bir müşteride saatlerde uğraştığım bir durum bu hata. Yazıcı ve paylaşıma girdiğinizde windows 10 ve diğer cihazlardan "Oturum Açma İsteklerine Hizmet Verebilecek Hiçbir Oturum Açma Sunucusu Yok" hatası alıyorsanız aslında çözümü çok basit.

 

Sorunun çözümü için sorun yaratan cihazı domainden bir work gruba indirmek ve sonra domain yani etki alanına dahil ettiğiniz zaman paylaşım ve yazıcıları tekrar kurduğunuza sorunun bittiğini görüp bana teşekkür edeceksiniz :))

 

Not: Görsel aslında bu hatanın görseli değildir, temsili olarak konulmuştur

 

İyi çalışmalar"Oturum Açma İsteklerine Hizmet Verebilecek Hiçbir Oturum Açma Sunucusu Yok Sorunu Çözümü" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com