PayPal otomatik ödemeler nasıl iptal edilir?

PayPal ödeme sistemini kullanan ve ödemeler sırasında dikkat etmeyen biriyseniz belki tek seferlik kullanım niyetiyle almış olduğunuz bir hizmet ya da ürünün bir sonraki yenileme döneminde otomatik olarak hesabınızdan ödeme çekilerek uzatılacağı bir ödeme aboneliğiniz mevcut olabilir. Bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir.

Adımlar :

- PayPal kontrol panelinize giriniz.
- Profile (Profil)linkine tıklayınız.
-Financial Information (Finansal Bilgiler) altında bulunan My Preapproved payments (Önceden Onaylı Ödemelerim) linkine tıklayınız.
-İşte açılan bu sayfada abone olunmuş otomatik ödeme talimatlı hesaplar bulunmaktadır.

Status (Durum) bilgisi, Active (Aktif) olarak görünen hesap satırları otomatik ödeme talimatına sahiptir. Sözkonusu hesap linkine tıklayınız ve gelen sayfada Cancel (İptal) tuşuna tıklayınız. Artık aylık olan ödemeniz iptal edilecektir.

Bu adımdan sonra aynı hesap durumunun Canceled(İptal Edildi) olarak görünmesi gereklidir."PayPal otomatik ödemeler nasıl iptal edilir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com