PMP nedir?

PMI (Project Management Instute) tarafından ortaya konulan proje yönetimi için dünya çapında kabul görmüş olan Amerikan menşeili bir sertifika/ unvandır.

 

PMP(Project Management Professional) ise tüm dünyada geçerliliği olan bir sertifikadır. Bu sertifikayı alan bir kişi;

 

- PMI tarafından standart olarak sunulmuş proje yönetim süreçlerine hakim olduğu

- Bu standarda uygun olarak çalışmalarını gerçekleştirdiğini,

- Bu konuda yeterli deneyime sahip olduğunu,

- PMI tarafından belirlenmiş etik ilkeleri kabul ettiğini deklere etmiş olur.


PMP olmak için bazı ön şartlarda gerekli eğer lise mezunu isenize 7500 saat proje yönetimi deneyimi, eğer üniversite mezunu iseniz 4500 saat proje deneyimine ihtiyaç var.Ayrıca 35 saat PMI’ya kayıt olmuş bir eğitim kurumundan PMP eğitimi alınması gerekli.

 

Bu kriterleri sağlayan aday PMI’ın websitesi üzerinden girişlerini yaparak sınava girmek istediklerini belirtmektedir. yaklaşık 5 işgünü içerisinde size sınav başvurunuzla ilgili cevap dönmektedirler."PMP nedir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com