Proximity Mifare Nedir?

Akıllı Kartlarda ISO Standardında, yüksek üretim kapasitesi, üretim hızı ve üretim kalitesi doğrultusunda termal baskılı; manyetik bantlı, barkodlu ve temassız kart ürünlerini siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmuştur. Teknolojik alanda yaşanan gelişme ve yeniliklerin Plastik Kart sektörüne adapte edilmesi ile sektör hızla gelişirken Plastik Kart Teknolojisi ile Akıllı Kartlarda ürün çeşitliliği arttı. Akıllı kart sistemleri kart fiyatlarımız2$'dan başlayan fiyatlarlaAkıllı kartlarla ilgilifiyat bilgisi almak için 0553 337 48 11 numaralı telefonu arayın ya da aşağıdaki formu doldurunuz.

4 FARKLI AKILLI KART ÜRÜNÜMÜZ MEVCUTTUR

Barkodlu Kartlar

Barkodlu Kartlar

En basit şekilde barkod, bir seri karakteri kodlamakta kullanılan siyah çubuklar ve beyaz boşluklar dizisidir. Sembollerin kolay ve ucuz üretilmesi, hata oranının diğer teknolojilere göre çok düşük olması, barkod teknolojisini yaygın olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Geçiş kontrol sistemlerinde ve personel kontrol sistemlerinde de kullanılmaktadır. İsteğinize göre fotoğraflı, logolu ve barkodlu kartlar hazırlanmaktadır.

Barkodlu Kart Özellikleri

- Kart Ölçüleri : 86 x 54 x 0.8 mm, Kart yüzeyi renkli baskıya müsaittir.
- Barkodlu kartlar diğer kartlı sistemlerden çok daha ekonomiktir..
- Kartın okuyucuya fiziksel teması gerekmemektedir.
- Sürtünme ve deformasyon söz konusu olmaz.
- Personel geçişleri daha seri ve sorunsuz olmaktadır.
- Sıklıkla müşteri sadakat programlarında kullanılmaktadır.
- Kartı cüzdandan, çantadan, cepten okutulması mümkün değildir.

 

Manyetik Bantlı Kartlar

Manyatik Bantlı Kartlar

Manyetik bant teknolojisinde dijital data manyetik bir şerit üzerine şifrelenmektedir. Manyetik bantlı kartlardaki manyetik şerit, dataların kaza ile silinme veya zarar görme ihtimallerini azaltarak güvenirliği arttırır.

Manyetik şeritlerin en iyi bilinenleri otomatik para çekme makinalarında (ATM) ve satış noktası (POS) terminallerinde kullanılan kredi ve bankamatik kartlarıdır. Manyetik şeritler ayrıca emniyet altındaki binaların, otel odalarının ve diğer tesislerin giriş kontrolü için de kullanılmaktadır. Diğer kullanımları ise , personel tanımlaması, eğlence park ve oyunları, üretim kontrolü, transit bilet alma ve satma makinalarıdır.

Manyetik Bantlı Kartların Özellikleri

- Manyetik Kart Teknik Özellikleri: (HiCo/Loco) Kodlama yapılabilir.
- Kart Ölçüleri : 86 x 54 x 0.8 mm, Kart yüzeyi renkli baskıya müsaittir.
- Yüksek güvenlikli kartlar olduklarından banka sistemlerinde sıkça tercih edilirler.

 

Proximity Kartlar

Proximty Kartlar

Güvenli geçiş ve ödeme sistemlerinde kullanılan, 125 Khz frekansa sahip temas olmaksızın kullanılabilen kartlardır. ISO stadartlarına sahip proximity kartlar, kredi kartı ebatlarında olup, her iki yüzeye de termal baskı yapılabilmektedir. Proxy kart olarak da bilinen proximity kartları 0-10 cm mesafe aralığında etkili olabildiği için cüzdandan dahi okutulabilir. Kart fiyatlarının yüksek olamaması ve uzun ömrüyle personel sayısı yüksek işletmelerde kullanımını cazip hale getirmektedir. Temassız kartlar kategorisinde yer alır.

Proximity Kartların Özellikleri

- Kart Ölçüleri : 86 x 54 x 0.8 mm, Kart yüzeyi renkli baskıya müsaittir.
- Proximity kartlar diğer kartlı sistemlerden daha avantajlıdır.
- Kartın kopyalanması neredeyse imkansızdır.
- Kartın okuyucuya fiziksel teması gerekmemektedir.
- Sürtünme ve deformasyon söz konusu olmaz.
- Personel geçişleri daha seri ve sorunsuz olmaktadır.
- Kartı cüzdandan, çantadan, cepten okutulması mümkün olmaktadır.
- Proximity Kart Teknik Özellikleri: 125Khz, Manchester formatlı

 

Mifare Kartlar

Mifare Kartlar

Mifare Sisteminde, içinde bir mikrochip ve mini bir yazılım yüklenmiş akıllı kartlar kullanılır. Mifare kart; pratiktir, Mikroişlemci kart içine gömülü olarak yerleştiğinden sudan ve dış ortamlardan etkilenmez. Bilgiler sistem haricinde kötü amaçlı kişilerce kopyalanamaz. Bilgilerde bozulma ve kayıp olmaz. Mıknatıs ve manyetik ortamlardan etkilenmez, Pasif kart özelliğine sahip olduğundan herhangi bir manyetik dalga üretmez ve yaymaz. 
Okuma uzaklığı okuyucuya bağlı olmakla beraber 10 cm ile 20 cm arasında değişir. Temassız akıllı kartlar, kartı okuyucuya yerleştirmeden hızlı ve rahat şekilde uygulamalarda kullanıcıya fayda sağlar. Öğrenci kimlik bilgileri ve işlemleri, elektronik pasaport, otopark sistemleri ve otomatik ödemeli uygulamalarda Mifare kartlar kullanılmaktadır.

Mifare Kartların Özellikleri

- Mifare kartlar diğer kartlı sistemlerden daha avantajlıdır.
- Kartın kopyalanması neredeyse imkansızdır.
- Kartın okuyucuya fiziksel teması gerekmemektedir.
- Sürtünme ve deformasyon söz konusu olmaz.
- Personel geçişleri daha seri ve sorunsuz olmaktadır.
- Kartı cüzdandan, çantadan, cepten okutulması mümkün olmaktadır.
- Mifare Kart Teknik Özellikleri: 13,56Mhz, Bilgi Yazılabilir(1K,2K,4K),
- Kart Ölçüleri : 86 x 54 x 0.8 mm, Kart yüzeyi renkli baskıya müsaittir.

Akıllı kart sistemleri kart fiyatlarımız 2$'dan başlayan fiyatlarla. Akıllı kartlarla ilgilifiyat bilgisi almak için 0553 337 48 11 numaralı telefonu arayın ya da aşağıdaki formu doldurunuz."Proximity Mifare Nedir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com