Samsung Galaxy Note(GT-N7000) Hard Resetleme Nasıl Yapılır?

Elimize gelen ve sürekli yeniden başlayan samsung galaxy note(N7000) serisi cihazı hard resetlemek için aşağıdaki maddeleri sıra ile yapmanız yeterli olacaktır.

Bu işlemi yaptıktan sonra sıkıntınız olan yeniden başlamama ve cihazın açılmama sorunu muhtemelen bitecektir.3 adet cihazda da bu sorunu çözdü.

Telefon Açılmaz İken Hard resetleme İşlemi:
1- Telefonun bataryasını çıkartın.
2- Telefon kapalı iken ses artırma tuşu+home+power tuşuna basıp cihazı açınız.
3- Cihazın açılış paneli gelecek ekrana.
4- Menüden üstten 4. kısmı olan "wipe data factory reset" kısmına gelip home tuşuna basınız.
5- Cihazın resetleme işlemi yaklaşık 1 dk sürecek.
6- İşlem bittikten sonra "reboot" kısmında iken home tuşuna basarak cihaz yeniden başlatılır.
7- Biraz önce açılmayan cihaz şimdi sorunsuzca açılıp gerekli dil ve gmail hesap bilgilerinizi girerek telefonunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telefon Açılabilir İken Hard resetleme İşlemi:
Cihazınızda *2767*3855# e basmanız yeterlidir.Bu işlem sonucunda da tüm verileriniz silindiğini unutmayınız.

Not:Bu işlemleri yaptıktan sonra tüm kişisel verileriniz(rehber,foto vb.) silinecektir.Cihazınızı ara ara yedek alınız.."Samsung Galaxy Note(GT-N7000) Hard Resetleme Nasıl Yapılır?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.