Samsung Galaxy S2 S3 Pil Ömrü Nasıl Artırılır?

Samsung Galaxy S3 cihazının şarj ettikten sonra pil ömrünü şu şekilde artırabilirsiniz:

- Kesinlikle cihazı en son işletim sistemi güncellemesi ile kullanın.Daha kararlı ve optimizasyon yapılmış oluyor.
- Widget kullanımını olabildiğince azaltın.
- Kullanmadığınızda wireless ve/veya Mobil veriyi kapalı tutulabilir.
- Advanced Task Killer veya başka bir görev sonlandırma programı ile arada gereksiz kullanılmayan programlar kapatılmalıdır.
- 3G yerine 2G de batarya ömrü uzar ama bu telefon sahibi kimsenin bunu yapacağını tahmin etmiyorum. Ama sinyal alımı kötü olduğunda özellikle 2G'ye geçmeniz mantıklı olabilir.
- Arkaplan olarak harekti görüntü veya animasyonlu birşey kullanmayın.
- Şarjınızı her zaman tam yapın.Sürekli şarj yapmak yerine bitmeye yakın ve %100 oluncaya kadar yapın.
- Kullanmadığınızda bluetooth ve GPS'i devre dışı bırakın.Zira çok kullanır pili bu özellikler.
- Eğer eğim ile ilgili bir oyun oynamıyorsanız ekran döndürme özelliğini devre dışı bırakın. 
- Oyun oynamanız çok etkileyici bir faktördür.Olabildiğince az oyun oynamanız süreyi uzatır. 

Not: Bu yazdığım maddeler herhangi bir akıllı telefonda da uygulayabileceğiniz maddelerdir."Samsung Galaxy S2 S3 Pil Ömrü Nasıl Artırılır?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com