Samsung Galaxy Tablet için Fabrika Ayarlarına Geri Dönmeden Daha Önce Oluşturulmuş Gmail Hesabını Silme

Başlık uzun oldu ama kesinlikle bu konu ile ilgili iseniz aşağıdaki bilgi çok işinize yarayacaktır..

Android işletim sistemli bir cihazınız var ve eğer başka bir gmail hesabı ile ilişkilendirilmiş ise bunu fabrika yaralarına geri dönmeden silme çok önemlidir.Kişisel data ve yüklenmiş programlar için mecburen aşağıdaki işlemi yapmak zorunda kalacaksınız.

(Aşağıdaki işlemler yapılırken cihazın root'lu yani cihazın data/system klasörüne erişiminiz var olarak düşünülmüştür)

1- Root Explorer veya bu benzeri sistem klasörlerine giriş yapılacak bir yazılım indiriniz.
2- /data/system klasörüne giriniz.
3- Orada varolan accounts.db dosyasını siliniz.
4- Android cihazınızı yeniden başlatınız.
5- Gmail uygulamasına girip yeni adresle login olunuz."Samsung Galaxy Tablet için Fabrika Ayarlarına Geri Dönmeden Daha Önce Oluşturulmuş Gmail Hesabını Silme" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com