Samsung N150 Tanıyalım

   Stilinize uygun, uzun süre çalışacak ve bütçenize yük olmayacak bir netbook mu arıyorsunuz? O zaman, siz sektöre yön veren N150’yi arıyorsunuz. 8 saate varan* pil ömrüyle, mükemmel bir fiyata olağanüstü kalite sunmaktadır.

   Win 7  starter  işletim sistemi ile Samsung N150 sunulmaktadır. Öncelikle  Win 7 Starter  işletim sistemi bu netbook için çok  ağır olmakla birlikte verimli bir şekilde çalişmamaktadır.Bunun nedeni ise tamamiyle donanımsal yetersizliktir.

   Neyseki Samsung'un  Web sitesinden  Xp driverleri  bulunmaktadır.  Xp ye downgrade yapabiliyoruz. Xp işletim sisteminde Netbook çok iyi bir performans elde etmemizi sağlıyor.

   Tabiki bundada belli başlı dezavantajlarda olmaktadır. Bunların en çok görüleni ise ekran parlaklık sorunudur.Bu sorunu normal xp masaüstünde  ayarlanamamaktadır.Bunun tek yolu bilgisayar ilk açıldığı zaman (f2) tuşuna basarak biosa girip bios içinden normal klavyesindeki parlaklık açma tuşlarını kullanarak ekran parlaklığını ayarlanabiliyor.

  Benim yorumumca Samsung N 150 Netbook Xp işletim sisteminde verimli bir şekilde kullanılabilinir.

 "Samsung N150 Tanıyalım " Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.