Samsung S3 telefonda ağda kayıtlı değil sorunu çözümü

Eğer sizde bir sabah kalktığınız akıllı telefonunuzda bu şekilde bir sorunla karşılaşırsanız çok üzülmeyin. Çözümü çok basit ve kolaydır. Bu sorunla birlikte ne telefondan arama yapabilirsiniz ne de telefon edebiliyorsunuz. Yani aslında sorun can sıkıcı bir hale geliyor.

 

Kesinlikle telefonunuzu servise göndermenize veya modem flashlamanıza veya sıfırdan birşeyleri tekrar kurmanıza gerek yok. 

 

Bu sorunun nedeni telefonun belirsiz bir nedenle baz istasyonu bağlantısının kopması yani ağdan anlık çıkması ve tekrar kayıt edilme zorunluluğudur.

 

Çözüm ise:

ayarlar > diğer ayarlar > mobil ağlar > ağ operatörleri

 

kısmına gelerek operatörleri tekrardan taratın ve hangi operatörü kullanıyor iseniz çıkan listeden onu seçip kaydedin.

 

Yaklaşık 4-5 dakika sonra bu problemin bittiğini ve sorunsuz şekilde hem arandığınızı hem de arama yapabildiğinizi göreceksiniz.

 

Not: Bu işlem 1 adet S3 1 adet S4 telefonda uygulanmış ve başarılı şekilde çözüm olmuştur. Fakat eğer bu işlemden sonra sorununuz çözülmedi ise kernel ve modem flashlamayı eğer çok uzman değilseniz yapmamanızı ve bu işleri bilen birilerinden yardım almanızı tavsiye ederim."Samsung S3 telefonda ağda kayıtlı değil sorunu çözümü" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com