search.sweetim.com Nasıl Kaldırılır?

Tarayıcınızın her zaman SweetIM Araç Çubuğu sizi başka sayfalara yönlendiriyorsa sizde bu zararlıdan etkileniyorsunuz demektir.

 

Size anasayfanızı değiştirtmeyen ve başka sayfalara yönlendiren bu zararlı çok kolay yollarla makinanızdan silinebilir.

 

Zararlı şunları yapabiliyor:

- Bilgisayarınızda çokça reklam gösterebiliyor.
- Parazit bir hijacker yazılımıdır.
- Siz izin vermeden kendini yükleyebilir.
- Spyware ve adware parazitleri bilgisayarınıza yayabilir.
- Bankacılık verileriniz tehlikede olabilir.


Silmek İçin:

1- Tarayıcınızın uzantı ve eklentiler kısmına girerek ilgili programcık silinmelidir. Google chrome, mozilla ve internet explorer da da ilgili kısım vardır.

2- 1. işlem yapıldıktan sonra bilgisayarınıza combofix yapmanızı öneririz. SSS de biz de daha önce yazmış idik nasıl yapılacağını.

Not: Bu 2 işlem bittikten sonra artık anasayfanızı istediğiniz sayfa yapabileceksiniz. Ayrıca güncel ve etkili bir antivirüs yazılımı kullanmanızı öneririz."search.sweetim.com Nasıl Kaldırılır?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com