Security Shield Virüsü Silme


Son zamanlarda gene sıkça sorulan Security Shield virüsünün nasıl temizlendiği noktasına değinmek istedim.Kendisi sahte bir antivirüs programı ve bir virüstür!! ve sisteminizden temizlenmelidir.Bu program istenmeyen ve bilinmeyen exe dosyalara tıklandığında sisteminize bulaşıyor ve pc'nizde şu sorunlara neden oluyor:

- Görev yöneticisini açamıyorsunuz
- Herhangi bir program açamıyorsunuz(explorer,chrome,teamviewer gibi)
- Virüs programları(ESET'te denendi) bunu virüs olarak görmüyor.Dolayısı ile silemiyorsunuz.

Verdiği Hatalar Şunlardır:
1 - Security Shield"notepad.exe" is infected with "Backdoor:Win32/Hackdef.O".Do you want to register your copy and remove all threats now? 
2-  Spyware.IEMonster process is found. This is virus that is trying to send your passwords from Internet browser (Explorer, Mozilla Firefox, Outlook & others) for the third-parties.Click here to protect your data with Security Shield.
3- Security Shield WarningSecurity Shield has found viruses at your system.We highly recommended to get license for Security Shield to remove harmful software now.
4- Your computer is under the infections threat. Turn on instantshield protection to safe your data and prevent internet attacks for your credit card information. Select this to turn instantshield on.
5- Warning message from Internet browser. This page under virus attack. This may crash your system. 

Aman dikkat sürekli ekrana kredi kartı ekranı çıkartarak sizden para sızdırmaya çalışıyor.Nette kesinlikle bu bilgileri bu tarz 3. parti yazılımlara girmeyiniz!!

Çözüm için şunları yapmanız yeterlidir:
- Programa sağ alt köşede tıklayıp windows ile başlatma kısmına tıklanır. 
- Bilgisayar yeniden başlatılır.
- Makinanız yeniden başlatıldığında combofix.org'dan combofix indirip sisteminizi taratarak bu virüsü temizleyebilirsiniz. (Bu maddeyi sisteminiz ağırlaşmaya başlayıp ya da virüs kaptığına inanıyorsanız yapabilirsiniz.Bu işlem zararsızdır yani 60'a kadar stage sayarak sorunlu dosyaları siler ve sisteminizi temizler.Bu program her türlü sistem virüs kapmasında kullanılabilir.)

Alternatif Çözüm Yolu:
1- Bu adresten programı indirip sisteminizi taratınız.
2- Bu taratmayı yaptıktan sonra listede çıkan "trojan.FakeAlert" isimli başlıkları normal veya güvenli kipte silerseniz sorunu çözmüş olursunuz.Ayrıca burada çıkan dosyayı da silerseniz(eğer silinemiyorsa unlocker'dan yardım alabilirsiniz) bu sorundan kurtulmuş olursunuz.

KONUYU İLE İLGİLİ VİDEO'LU SİLME YAZISI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ..

Not:Bu anlatımdan dolayı olabilecek sıkıntılarda Era Sistem sorumluluk almaz.Yaklaşık 30'a yakın cihaz bu yolla temizlenmiştir."Security Shield Virüsü Silme" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.