Server 2008 Active Directory Korunan Nesneyi Silme

... öğesini silmek için yeterli ayrıcalığınız yok veya bu nesne yanlışlıkla silinmemesi için korunuyor ifadelerini gördükten sonra AD' den nesne silme çok kolaydır.Aşağıdaki adımları takip ederek nesneleri silebilirsiniz:

- Active Directory Kullanıcı ve Bilgisayarları yönetim konsolunu açılır.
- Görünüm kısmında yer alan Gelişmiş Özellikler ‘i seçilir.
- Silmek isteyip bir türlü silemediğimiz OU (Yapısal Birim) ‘e sağ tuş yapıp, Özellikler ' e tıklanır.
- Açılan Özellikler penceresinde Nesne bölümüne gelip Nesneyi Yanlışlıkla Silinmeye Karşı Koru seçeneğini iptal edip, Tamam' a tıklanır.
- Son olarak OU (Yapısal Birim) ‘e sağ tuş yaparak Sil denir ve Onay penceresine evet denip silme işlemi bitirilir."Server 2008 Active Directory Korunan Nesneyi Silme" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com