Türk Telekom 444'lü hat nasıl almak?

Ülkemizde 444'lü numara hizmetini Türk Telekom sunmaktadır. Bu hizmeti almak için herhangi bir telekom merkezine başvurabilirsiniz.

YEDİ RAKAMLI ÖZEL SERVİS NUMARALARI (444XXXX) (PSTN):

İrtibat Numarası İçin;

Bağlantı:

İrtibat numarası için; her hat ve tranktan bağlantı ücreti peşin olarak alınır.

Aylık Ücret:
 • Aylık ücret aylık ve peşin olarak tahakkuk ettirilir. Ay içerisinde abone olanlardan aylık ücret bağlantı tarihi itibariyle 1 ay 30 gün hesabıyla oranlanarak fatura ile tahsil edilir.
 • Erişim numarası ücreti peşin olarak alınır.
 • Son üç veya dört rakamın aynı olması halinde erişim ücretinin on katı,
  (Örn: 444 01 11, 444 11 11 vs.) 2.2.1.2- İkişer rakamın aynı olması halinde erişim ücretinin altı katı,
  (Örn: 444 11 33, 444 02 02 vs.)2.2.1.3- Numaraların müşteri tarafından seçilmesi halinde erişim ücretinin dört katı, 2.2.1.4- Sıradan verilmesi halinde erişim ücreti, alınır.
Numara Değişikliği:
 • Numara değişikliği taleplerinde, eski numaranın kategorisi ile yeni numaranın kategorisi arasında bağlantı ücreti farkı var ise aradaki fark numara değişikliği ücreti olarak alınır.
 • Yeni numaranın kategorisindeki ücret aynı veya düşük ise normal telefonda olduğu gibi numara değişikliği ücreti alınır.

ÜÇ RAKAMLI VE 7 RAKAMLI ÖZEL SERVİS NUMARALARI İÇİN ORTAK HÜKÜMLER:

PEŞİNAT:
 • Abone olmak isteyenlerden, ilk müracaatları sırasında bağlantı ücretine mahsup edilmek üzere bağlantı ücretinin ¼’ ü tahsil edilir. Sözleşme esnasında, o günkü bağlantı ücretinin ¾ ‘ü tahsil edilir. (Erişim numarasından peşinat alınmaz.)
 • Talebin hemen karşılanması halinde veya Resmi Dairelerin taleplerinden peşinat alınmaz.
DEVİR:

Özel servis numaraları aboneliği devredilmez.

NAKİL:

Özel servis numaralarının şehir içi ve şehirler arası nakil talepleri kabul edilir ve nakil ücreti fatura ile tahsil edilir.

NUMARA DEĞİŞİKLİĞİ:

İrtibat numaralarının değişiklik taleplerinde normal telefonda olduğu gibi numara değişikliği ücreti alınır.

ABONELİKTEN VAZGEÇME:
 • Abonelikten vazgeçilmesi halinde, kullanılmayan süreye ait aylık ücret 1 ay 30 gün hesabı ile oranlanarak iade edilir.
 • Özel servis numaraları bağlandıktan sonra 3 ay içerisinde faaliyete geçmemesi halinde, numaralar iptal edilerek alınan ücretler irad kaydedilir
 • Özel Servis Numaraları abonelikleri ile ilgili diğer hususlar için telefon mevzuat hükümleri uygulanır.

Ayrıntılı ve güncel bilgiyi buradaki adresten alabilirsiniz. "Türk Telekom 444'lü hat nasıl almak?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com