Turkcell, Avea, Vodafone gizli numara aramalarını nasıl engellerim?

TURKCELL için gizli numara engelleme
Cep telefonunuza *253# (Yıldız 253 kare) yazıp arama tuşuna basın. Böylelikle sizi gizli numaralardan arayanlar Bu Abone özel numaralardan gelen çağrıları kabul etmemektedir sesini duyacak ve size ulaşamayacaklardır. İptal etmek için yani gizli numaralardan gelen çağrıları tekrardan kabul etmek için ise #253# yazıp arama tuşuna basın.

VODAFONE için gizli numara engelleme
GIZLI AC yazıp 7046′ya mesaj göndererek gizli numaradan gelen çağrıları engelleyebilirsiniz. Böylece sizi gizli numaradan arayanlar, Bu Abone özel numaralardan gelen çağrıları kabul etmemektedir sesini duyacaktır. İptal etmek için ise GIZLI KAPAT yazıp yine 7046'ya mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Ayrıca yukarıda Turkcell için kullanılan gizli numara engelleme yöntemini de kullanabilirsiniz.

AVEA için gizli numara engelleme
Cep telefonunuza *100# yazıp arama tuşuna basın. Karşınıza çıkan servislerden İŞLEMLER'i, daha sonra da GİZLİ NUMARA ENGELLE'yi seçip onay tuşuna basın. Artık gizli numaradan arayanlar size ulaşamayacaklar ve Bu Abone özel numaralardan gelen çağrıları kabul etmemektedir uyarı sesini duyacaklardır. İptal etmek için de tekrar aynı adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Ayrıca Turkcell'deki yöntem burada da işe yaramaktadır."Turkcell, Avea, Vodafone gizli numara aramalarını nasıl engellerim?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: stdClass::$kullanici_ismi

Filename: sss/soru.php

Line Number: 154

Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümü lisans mezunudur.Ayrıca Bilgisayar mühendisliği yüksek lisanstan da mezun olmak üzeredir, tez aşamasındadır. Yüksek lisans tez konusu kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri, akademik olarak da bu konu üzerinde çalışmaktadır.


Kariyerimin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmıştır. Yaklaşık 11 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır.