Turkcell, Avea, Vodafone gizli numara aramalarını nasıl engellerim?

TURKCELL için gizli numara engelleme
Cep telefonunuza *253# (Yıldız 253 kare) yazıp arama tuşuna basın. Böylelikle sizi gizli numaralardan arayanlar Bu Abone özel numaralardan gelen çağrıları kabul etmemektedir sesini duyacak ve size ulaşamayacaklardır. İptal etmek için yani gizli numaralardan gelen çağrıları tekrardan kabul etmek için ise #253# yazıp arama tuşuna basın.

VODAFONE için gizli numara engelleme
GIZLI AC yazıp 7046′ya mesaj göndererek gizli numaradan gelen çağrıları engelleyebilirsiniz. Böylece sizi gizli numaradan arayanlar, Bu Abone özel numaralardan gelen çağrıları kabul etmemektedir sesini duyacaktır. İptal etmek için ise GIZLI KAPAT yazıp yine 7046'ya mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Ayrıca yukarıda Turkcell için kullanılan gizli numara engelleme yöntemini de kullanabilirsiniz.

AVEA için gizli numara engelleme
Cep telefonunuza *100# yazıp arama tuşuna basın. Karşınıza çıkan servislerden İŞLEMLER'i, daha sonra da GİZLİ NUMARA ENGELLE'yi seçip onay tuşuna basın. Artık gizli numaradan arayanlar size ulaşamayacaklar ve Bu Abone özel numaralardan gelen çağrıları kabul etmemektedir uyarı sesini duyacaklardır. İptal etmek için de tekrar aynı adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Ayrıca Turkcell'deki yöntem burada da işe yaramaktadır."Turkcell, Avea, Vodafone gizli numara aramalarını nasıl engellerim?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

İzmir'de IT alanında yıllardır pek çok firmaya destek vermiş, AR-GE çalışmaları yapmış, teknoloji meraklısı ve analisttir. Aynı zamanda elektrik elektronik mühendisi ve bilgisayar yüksek mühendisi Era Sistem kurucu ortağıdır.