Turkcell GlobeSurfer III Cihazda Statik IP Tanımlaması Yapma

Turkcell'in kullandığı 3G Router olan GlobeSurfer III cihazında normal bağlantı çok basittir.Burada kablosuz veya kablo bağlayarak otomatikmen internete bağlanabilirsiniz.Yanlız statik ip hizmeti alırsanız Turkcell'den aşağıdaki ayarı yapmadan nete bağlanmanız olanaksızdır.Ayar şu şekildedir:

1- Web arayüzüne bağlanılır.(Default Ip:192.168.1.1)

2- Hızlı Kurulum kısmına girilir.

3- Aşağıda UMTS kısmına girilir.

4- Erişim noktası adı kısmına küçük harflerle: mgbs yazılır ve kaydedilir.(Her zaman bağlı kısmına dokunmayınız..)

Bu işlemi yapıp kaydedip çıkmanız yeterlidir.Şimdi bu ayar ile turkcell 3G router ile statik ip ile nette gezinebilirsiniz."Turkcell GlobeSurfer III Cihazda Statik IP Tanımlaması Yapma" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.